Balkanske atletske igre u dvorani

Balkanske atletske igre u dvorani ove godine održane su u Evropskom gradu kulture, Istanbulu.

Dvorana „Atakoy“ otvorena je u januaru 2012 godine kako bi bila spremna za Svetsko dvoransko prvenstvo koje se održavalo te godine u martu.

Arena sadrži šest traka, ceo krug iznosi 200 metara i ima preko 7000 sedećih mesta.
Boje naše reprezentacije branilo je 12 atletičara.

Prva na stazi današnjeg dana bila je Tamara Salaški, učesnica Evropskog prvenstva u Cirihu na 400 metara. Tamara je uspela da obori normu za EP u dvorani koje će se održati u Pragu, rezultatom 54.03, i osvojila srebrnu medalju na ovom takmičenju.

Još jednu medalju bronzanog sjaja osvojio je Miloš Raović, takođe na 400 metara, rezultatom 48.06.

Amela Terzić nažalost zbog povrede nije uspela da se plasira među prve tri takmičarke, tako je svoju trku na 3000 metara završila na četvrtom mestu sa 9:19.

„Krenula sam jako trku, ali sam pravila neke greške koje su me dovele do četvrtog mesta. Pored toga imala sam otok na nozi, koji mi je još više otežao trčanje“, rekla je Amela nakon trke.

Zlatnu medalju očekivano je osvojio Evropski dvoranski prvak u bacanju kugle, Asmir Kolašinac, koji je hicem od 20.61 metar još jedanput potvrdio odličnu formu.

„Zadovoljan sam, ovo sam i očekivao. Nisam hteo više da bacam, nestrpljvo čekam Evopsko u Pragu“, rekao je Kolašinac.

Jasmin Ljajić osvojio je drugu bronzanu medalju za Srbiju na 3000 metara. Postavio je novi lični rekord u dvorani koji sada iznosi 8 minuta i 16 sekundi, a stotinke su odlučivale na koje će se mesto plasirati.

Srebrna medalja pripala je našoj zemlji i u skoku udalj.Lazar Anić skočio je 7.55 m, što je bilo dovoljno za drugo mesto.

Nemanja Cerovac odustao je od svoje trke na 3000 metara, a Nemanja Kojić bio je 13-ti na 800 metara sa rezultatom 1:56,99.

Ivana Petković je u svojoj grupi bila treća na 60m prepone sa 8.79.

Goran Nava je bio  cetvrti na 3000 metara rezultatom 3:45,45, Milana Tirnanić zauzela je sedmo mesto na 60 metara sa 7.59.

U skoku s motkom naš takmičar Đorđe Mihajlović zauzeo je osmo mesto sa preskočenih 4.30 metara.