Miting u Staroj Zagori

I ove godine Ekipa GAK”Jagodina” odazvala se pozivu organizatora jednog od prestiznijih atletskih mitiga u regionu “Samarsko zname” u Staroj Zagori, Bugarska.

Put Bugarske zaputila se ekspedicija u sastavu Joksimović Vladimir predsednik GAK “Jagodina” kao vodja puta i trener ekipe, Milenković Sanja(100m, 400m) i Vucurović Marko (100m).

Na predivnom zdanju pod reflektorima(noćni miting) Sanja je prva nastupila na 100m i u kvalifikacionoj trci postigla odlicnih 12,56 sekundi sto joj je bilo dovoljno da izbori ucesće u finalnoj trci. U finalu na 100m sa 12,70 zauzela je sedmo mesto sto je veoma solidan rezultat za juniorku među seniorima u trci gde je triumfovala Inna Efimova polufinalistkinja Evropskog prvenstva u atletici prosle godine.

Ipak Sanjina glavna disciplina je trcanje na 400m i tu se pokazala u punom sjaju. Ona je u jakoj konkurenciji najboljim ostvarenjem ove sezone 57,99 sekunde zauzela trece mesto i osvojila bronzanu medalju na ovom priznatom internacionalnom takmicenju.

Ovo je dobra najava za Prvenstvo Srbije za seniore koje će se odrzati naredne nedelje i gde se ocekuju jos bolji rezultati ove mlade atleticarke koja je uprkos pehu sa pocetka sezone koji je odvojio od treninga 3 nedelje u bitnom periodu u maju mesecu uspela da se vrati u formu i postane ozbiljan konkurent za medalje u svim starosnim kategorijama u kojima nastupa.

U trci na 100m nastupao je i Vucurović Marko, koji je nakon fenomenalne zimske sezone gde je bio peti u Srbiji na 60m(7,12) malo stagnirao sa rezultatima usled manjih problema sa povredama ali u kontinuitetu. Na ovom mitingu on je zauzeo dvanaesto mesto rezultatom 11,50 sekundi na 100m. Nadamo se da će se ovaj momak vratiti na staze uspeha od prosle godine kada je imao sesti rezultat u Srbiji na 100m(11,03) i bio bronzan na Prvenstvu Srbije za mlađe seniore.