EYOF – Srbiji dve medalje na 3000m

Evropski festival mladih (Eyof / Ejof) ove godine održava se u glavnom gradu Gruzije , Tbilisiju u ukupno devet sportova, medju kojima je i atletika.

Takmičenje je okupilo mnogo sportista i mladih nada iz 50 država Evrope koji se trude da predstave svoju zemlju na najbolji način, a medju njima nalazi se i devet srpskih atletičara.

Tek nakon dva dana takmičenja Srbija je postala bogatija za jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju na 3000 metara.

Bibić Elzan je trijumfovao sa rezultatom 8:50,10, i time osvojio prvu medalju na takmičenju mladih.  “Naš srednjeprugaš je dominirao na stazi, ostali nisu uspeli da ga ugroze. Krenuo je u finiš na 500 metara od cilja, ostavivši rezervu za sutrašnjih 1.500 metara”, rekao selektor juniorske reprezentacije Srbije Edin Zuković.

Elzan Bibic_zlatna medalja_004

Drugo mesto pripalo je Nurkanu Dagtekinu iz Turske sa 8:54,91, a italijan Tindaro Lisa, bio je treći vremenom od 8:56,65.

Još jedna medalja na 3000 metara samo u ženskoj konkurenciji otišla je u ruke Tamari Mićević, koja je zauzela drugo mesto sa rezultatom 9:59,07.

“Tamara se odlično snašla u finalu, s obzirom da je mladja godinu dana od ostalih takmičarki. Imala je treće vreme, ali je uspela da u drugom finišu isprati pobednicu koja je dovela do drugog mesta. Trčala je hrabro i strpljivo, čekajući svoju šansu”, rekao nam je Zuković.