Oboren nacionalni rekord star 18 godina u Staroj Zagori

Drugog dana Prvenstva Balkana za seniore/ke koje je juče završeno u Staroj Zagori, naša reprezentacija osvojila je 4 zlatne medalje i dve bronzane. Pored medalja, oborena su i dva nacionalna rekorda.

Anja Lukić oborila je još jednom juniorski rekord na 100m prepone i istrčala trku za 13.57 sekundi, u seniorskoj konkurenciji to je bilo dovoljno za osmo mesto.

Ženska štafeta na 4*400m u sastavu: Maja Ćirić, Tamara Salaški, Zorana Barjaktarović i Bojana Kaličanin postavile su novi državni rekord koji je sada 3:34,64. Prethodni rekord bio je star 18 godina i iznosio je 3:35,36.

Prvak Balkana postao je Vedran Samac koji je bacio koplje 76.88m. Dragana Tomašević osvojila je zlatnu medalju u bacanju diska rezultatom 60.19m.

Teodora Simović osvojila je drugo zlato na ovoj Balkanijadi. Ona je trčala na 5000m rezultatom 16:41,80. Elzan Bibić je i drugog dana bio najbrži, u trci na 3000m on je pobedio rezultatom 8:15,06.

Srpski višebojac Aleksandar Grnović osvojio je treće mesto sa ukupno osvojenih 7165 boda.

Naša reprezentacija ukupno je osvojila osam zlata, dva srebra i dve bronze.