ODRŽANO PRVENSTVO BALKANA U PLANINSKOM TRČANJU

Šesto mesto Nevene Jovanović, Igor Marković sedmoplasirani

Atletska reprezentacija Srbije, nastupila je na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju, koje Je održano danas u mestu Kampulung Moldovenesk (Rumunija).

Na izuzetno zahtevnoj stazi koja je bila vlažna i blatovita celom svojom dužinom, koja je iziskivala velike napore za njeno savlađivanje naši atletičari su dali svoje maksimume i ostvarili sasvim solidne rezultate.

Reprezentativci Turske izdominirali su osvojivši 13 medalja. U reprezentaciji Srbije najuspešniji su bili, seniorka Nevena Jovanović, koja je zauzela 6. mesto i stariji junior Igor Marković koji je osvojio 7. mesto. U ekipnom plasmanu starije juniorke, stariji juniori i seniorke osvojili su četvrta mesta. Seniorke su bili najbliže osvajanju bronzanog odličja.

Start trka u svim kategorijama (stariji juniori, starije juniorke, seniori i seniorke) upriličen je isto vreme. Juniorke i juniori su trčali 6 kilometara savladavši visinsku razliku od 800 metara sa startom na središnjem delu i ciljem na vrhu planine Rarau (1570 mnv), dok su seniori i seniorke istrčali 12 kilometara sa visinskom razlikom od 1200 metara sa startom u centru Kampulung Moldoveneska i ciljem na vrhu planine Rarau.