TELENOR BRZINOM DO ZVEZDA – OPŠTINSKO TAKMIČENJE ZEMUNA

Na gradskom stanionu u Gornjoj Varoši održana je peta po redu akcija Telenor Brzinom do zvezda, na opštini Zemun.

Uz podršku saveza za školski sport Zemuna, AK Mladost i opštine Zemun u prelepom ambijentu gradskog stadiona na terenu FK Zemun snagu je odmerilo 192 učenika zemunskih osnovnih škola u sprintu na 30m.

Do sada, rekordnih 12 škola u ovom ciklusu nadmetalo se za izbor najboljih 16 dečaka i 16 devojčica koji će predstavljati Zemun na Gradskom Telenor finalu Brzinom do Zvezda.

 

Škole učesnice na takmičenju u Zemunu

  1. OŠ „Majka Jugovića“
  2. OŠ „Svetozar Miletić“
  3. OŠ „Lazar Savatić“
  4. OŠ „Sonja Marinković“
  5. OŠ „Mihajlo Pupin“
  6. OŠ „Gornja Varoš“
  7. OŠ „Sutjeska“
  8. OŠ „Sava Šumanović“
  9. OŠ „Svetozar Golubović- Mitraljeta“
  10. OŠ „Gavrilo Princip“
  11. OŠ „Branko Radičević“
  12. OŠ ”Ilija Birčanin”

 

Kroz kvalifikacije, baraž, polufinale i finalnu trku najbolja u konkurenciji devojčica bila je devotogodišnja Dunja Kočović, dok je kod dečaka najbolji bio Andrej Nikolić učenik četvrtog razreda, oboje su iz Osnovne škole Lazar Savatić.

 

Pored njih čast da predstavljaju svoju opštinu i svoju školu na velikom gradskom finalu imaće:

Devojčice; Klara Živković (OŠ ”Mihajlo Pupin”), Anđela Ostojić (OŠ ”Sonja Marinković”), Anja Zdravković (OŠ ”Gornja Varoš”), Marija Rađenović (OŠ ”Svetozar Golubović Mitraljeta”), Una Grbić (OŠ ”Majka Jugovića), Maša Pređa (OŠ ”Majka Jugovića”), Žiža Šabanović (OŠ ”Svetozar Golubović-Mitraljeta), Nađa Petrović (OŠ ”Mihajlo Pupin”), Lara Vučinić (OŠ ”Svetozar Golubović Mitraljeta”) Iva Vujasov (OŠ ”Gornja Varoš”), Ana Stanojević (OŠ ”Sonja Marinković”), Anastasija Popović (OŠ ”Lazar Savatić”), Nikolina Novaković (OŠ ”Lazar Savatić”), Vanja Švraka (OŠ ”Branko Radičević”), i Ana Pejović (OŠ ”Svetozar Golubović Mitraljeta”)

Dečaci:  Filip Mrđa (OŠ ”Sonja Marinković”), Luka Radonić (OŠ Mihajlo Pupin), Luka Vuković (OŠ ”Majka Jugovića”), Vasilije Drašković (OŠ ”Mihajlo Pupin”), Dejan Livada (OŠ ”Majka Jugovića”) Matej Nikolić (OŠ ”Svetozar Golubović Mitraljeta”), Luka Kozomora (OŠ ”Mihajlo Pupin”), Vasilije Đuranović (OŠ ”Branko Radičević”), Matej Ćeha (OŠ ”Lazar Savatić”), Marko Ugrica (OŠ ”Branko Radičević”), Lazar Živanović (OŠ ”Sava Šumanović”), Stevan ArANĐELOVIĆ (OŠ ”Lazar Savatić”), Novak Spasić (OŠ ”Branko Radičević”), Petar Banović (OŠ ”Mihajlo Pupin) i Nemanja Stanojević (OŠ ”Sonja Marinković)

Nagrade i zlatne plakete šampionima uručili su predstavnici Kompanije Telenor, a šampioni su svojim učiteljicama poklonili po majicu Brzinom do zvezda s željom da ih prate i na velikom takmičenju u ŠTARK ARENI 17.11.

Na kraju je napravljen špalir šampiona sa svojim učiteljima i roditeljima i odigrano je šampionsko kolo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kalendar Takmičenja 2019

Preuzmite Ovde

Kalendar atletskih takmičenja izvan stadiona u Republici Srbiji u 2019. Godini

Publikacija ASS 2018

Statistika u Nacionalnom sportu RS

Preuzmite Ovde

Propozicije takmičenja 2019-2020

Login sekcija

Regionalni Savezi

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Razno

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner