Šest medalja na Prvenstvu Balkana za seniore/ke

Reprezentacija Srbije takmičila je na 25.Balkanskom prvenstvu u dvorani koje je održano u Istanbulu. Našu ekipu činilo je 10 atletičara i 6 atletičarki, od toga je osvojeno četiri bronzane, jedna srebrna i jedna zlatna medalja.

Titulu prvaka Balkana uspeo je da odbrani Elzan Bibić, koji je uprkos zdravstvenim problemima osvojio jedino zlato za našu zemlju i pobedio u trci na 1500m rezultatom 3:50,21.

Asmir Kolašinac osvojio je srebrnu medalju u bacanju kugle sa daljinom od 20.38 metara, dok je Armin Sinančević bio treći sa 19.72 m.

Strahinja Jovančević je skokom od 7.79 metara zauzeo treće mesto, dok je Lazar Anić bio četvrti skokom od 7.65 metara.

Milana Tirnanić je trku na 60m istrčala za 7.40 sekundi, što je bilo dovoljno za bronzanu medalju na Prvenstvu Balkana.

Milica Gardašević skočila je u dalj 6.38 metara i osvojila četvrtu bronzu za Srbiju.

Ostali rezultati:

Anja Lukić – 60m prepone – 8.30s (4. mesto)

Miloš Malešević – 3000m – 8:14,61 (4.mesto – lični rekord)

Luka Trgovčević – 60m prepone – 7.99 (4.mesto)

Aleksa Kijanović – 60m – 6.79s – (5.mesto)

Marija Stambolić – 800m – 2:10,97 (6.mesto)

Nikola Raičević – 3000m – 8:25,73 (8.mesto)

Milica Emini – 60m prepone – 8.42s (9.mesto)

Katarina Ilić – 400m – 55.46s (9.mesto)

Boško Kijanović – 60m – 6.92s (kvalifikacije)

Naredno takmičenje na kom će naši atletičari imati priliku da se nadmeću i bore za bolje rezultate biće 5.Serbian Open Indoor Meeting koji se održava 27.februara u Atletskoj dvorani na Banjici. Karte za miting su u prodaji i mogu se kupiti na biletarnici Atletske dvorane, svakog dana od 07h do 21h.