Srebrni hitac našeg Kolašinca

Fantastičan uspeh srpskog reprezetativca u Pragu!

Naš najbolji bacač kugle Asmir Kolašinac uspeo je da osvoji srebrnu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Češkoj.

Najdalji hitac Asmir je ostvario u poslednjoj seriji kada je kugla letela 20.90 metara, što je samo 1cm od njegovog najboljeg rezultata.

Prve dve serije Kolašinac je imao prestupe, u trećoj je išao na sigurno, tako da je kugla pala na 20.47 metara, što je u tom trenutku bilo dovoljno za treće mesto.

Nakon četvrte serije prestigao ga je Španac Borha koji je bacio kuglu 20.59 metara i pretekao Asmira. Dramatičan momenat usledio je kada je srpski takmičar  u petoj seriji napravio još jedan prestup, i bio na petoj poziciji.

Šesta serija bila je presudna! Iz sve snage i spreman da osvoji još jednu medalju Kolašinac je bacio kuglu, samouvereno i snažno, naravno nije bilo prestupa, a kugla je pala čak na 20.90m!

„Jako sam srećan i zadovoljan.  Ovo je ostvarenje sna, sav trud se isplatio. Takmičenje je zaista prošlo odlično, a publika je bila sjajna. Nadam se da će sledeća medalja biti svetska „rekao je Kolašinac nakon takmičenja.

_J5H4568 copy

Pobedu je odneo  olimpijski osvajač medalje David Storl iz Nemačke sa rezultatom 21.23 metra, a treće mesto zauzeo je Ladislav Prasil iz Češke koji je kuglu bacio 20.66 metara.

Još jedan sjajan uspeh za našu zemlju i upisane nove stranice istorije kraljice sportova!

Sutra nas očekuje još jedno finale u skoku udalj, gde će na zalet izaći Ivana Španović.