Bibić prvak Evrope

Prvenstvo Evrope za mladje juniore/ke održava se u Gruziji (Tbilisiju) od 14. do 17.jula. Našu reprezentaciju predstavlja ukupno 16 atletičara, koju su danas imali prvi dan takmičenja.

Najzapaženiji rezultat ostvario je mladi Elzan Bibić koji je pobedio u trci na 3000m i tako postao novi evropski prvak. On je trku završio ubedljivo ispred svoje konkurencije sa rezultat 8:09,06 i osvojio prvu zlatnu medalju za Srbiju. Drugo mesto zauzeo je takmičar iz Španije El Hamdouini Annasse Mahboub sa rezultatom 8:20,20, a bronza je otišla u ruke atletičaru iz Rumunije Garcea Adrian sa rezultatom 8:20,94.

“S obzirom da sam imao najbolji rezultat očekivao sam pobedu, trka se odvijala onako kako sam planirao u dogovoru sa trenerom Zilkićem. Odvojio sam se od starta i trčao svoju trku. Drago mi je što sam prvi pobednik ovog takmičenja i što sam postavio novi rekord šampionata.”